Wodno-Kanalizacyjne

Instalacje wod-kan – co się do nich zalicza?

Ogólnie możemy stwierdzić, że instalacje wodno-kanalizacyjne to system powiązanych z sobą elementów, które służą do zaopatrywania w wodę budynki, a także odprowadzenia z nich ścieków. Dobrze wykonana instalacja  wod.-kan. ma być tak samo niezawodna w doprowadzaniu wody, jak i w odbiorze ścieków.

Instalacja wody użytkowej – zwana inaczej instalacją wodociągową to nic innego jak system, który zaopatruje budynek w ciepłą oraz zimną wodę użytkową. Instalacje prowadzone są wewnątrz oraz poza budynkiem. Ogólnie możemy powiedzieć, że jest to system rur, armatury oraz urządzeń, który umożliwia doprowadzenie wody do budynków oraz jej wykorzystanie do celów użytkowych, takich jak mycie, kąpiel czy gotowanie. Instalacja wody użytkowej składa się z kilku elementów, takich jak: przewody wodociągowe – rury, zawory i armatura, zbiorniki na wodę oraz urządzenia sanitarno – higieniczne.

Instalacja kanalizacyjna to układ przewodów kanalizacyjnych w budynku wraz z armaturą i wyposażeniem, mający początek w miejscu połączenia przewodów z przyborami kanalizacyjnymi w pomieszczeniach, a zakończenie na wlotach poziomych przewodów kanalizacyjnych do pierwszych od strony budynku studzienek umieszczonych na zewnątrz budynku”.

Biały montaż  – jakie prace wchodzą w jego zakres?

Jest to etap prac związanych z wykańczaniem domu lub mieszkania. Jest niezbędny we wszystkich pomieszczeniach, w których znajdują się punkty poboru wody. Chodzi o łazienkę, toaletę, pralnię, kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, czasami również garaż. Biały montaż to nie tylko podłączenie urządzeń i armatury, ale również poszczególne prace związane z przystosowaniem danego pomieszczenia do normalnej eksploatacji.

Biały montaż może wymagać kilku fachowców, np. hydraulika oraz płytkarza, ale coraz częściej tego typu usługi kompleksowo świadczy ekipa instalacyjno-hydrauliczna. Niektóre prace związane z białym montażem można wykonać samodzielnie, ale wymaga to wiedzy i wprawy. W związku z tym że biały montaż ma wpływ na funkcjonalność, jak również bezpieczeństwo całego wnętrza, prace związane z tym etapem powinny być realizowane przez wykwalifikowanego fachowca.

  • Montaż wanny + obudowa wanny
  • Montaż kabiny prysznicowej
  • Montaż brodzika + kabina
  • Montaż umywalki
  • Montaż baterii łazienkowej lub kuchennej
  • Montaż baterii wannowej
  • Montaż panela prysznicowego
  • Montaż baterii podtynkowej
  • Montaż WC

Biały montaż można wykonać po uzyskaniu stanu deweloperskiego Jest to etap związany z kompleksowym wykańczaniem domu lub mieszkania. W domu wykonano już niezbędne instalacje, a wnętrza zostały posprzątane lub przygotowane z myślą o układaniu docelowych podłóg. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia armatury i wyposażenia łazienki, toalety lub kuchni. Na wstępie zawsze montuje się zestawy podtynkowe. Dopiero po zakończeniu montażu tych elementów można przejść do układania glazury. Bardzo istotne są również wszelkie prace wykończeniowe, takie jak: fugowanie i silikonowanie. Podłączenie poszczególnych urządzeń oraz armatury wiąże się także z montażem uszczelek.

INSTALACJE WOD-KAN- Gdańsk

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Jesteśmy firmą która kompleksowo wykańcza mieszkania i domy.

Zapraszamy do kontaktu